Türkçe // English
 
   
 
Ali ÖZGENÇ
Mehmet KOCABAŞ
Dr. Hüseyin UĞUR
Dr. Yaşar ATACIK
Dr. Orhan ALANKUŞ
Dr. Nazan UĞUR
Nil MORSALLIOĞLU
Ali ÖZGENÇ
Yönetici Ortak olarak Ali Özgenç işin genel yönetiminden sorumlu. Ali Özgenç ayrıca İnovasyon Yönetimi, Şirket Performans Yönetimi, İş Dönüşümü ve Radikal Maliyet Azaltma konularında çalışıyor.
Daha önce Sabancı Holding üst yönetiminde İş Geliştirme Direktörü olarak Sabancı şirketlerinde İş Mükemmelliği, Maliyet Azaltma ve Verimlilik, Operasyonel Mükemmellik, Outsourcing konularının liderliğini yaptı. Ali Özgenç Sabancı Grubu Kurumsal 6 Sigma şampiyonluğunu da yürüttü.
Ali Özgenç aynı zamanda Çimsa, Toyotasa Pazarlama, ve Bimsa şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.
Daha önce Brisa’da Teknoloji Direktörü olarak Türkiye’nin ilk Araştırma Geliştirme Merkezlerinden Argesa’nın kuruluşuna önderlik etti. 8 yıl İnovasyon Yönetimi konusunda bilfiil çalıştı.
Brisa’yı ilk Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa Kalite Büyük Ödülü’ne taşıyan takımın içinde yer aldı. Pazarlama Direktörü olduğu dönemde Uluslararası Pazarlama stratejisi ile Lassa Avrupa’nın önemli bir lastik markası ve Türkiye’nin en yüksek Pazar payına sahip markası oldu. Anti Damping çalışmaları yürüten sektör grubuna önderlik etti. Şirkette Balanced Scorecard sistemini kurdu.
Sabancı Holding’de 3005 adıyla anılan ve 2005 sonuna kadar %30 maliyet azaltmayı hedefleyen global rekabetçilik projesini başarıyla yürüten Ali Özgenç geniş ve köklü deneyim portföyü ile,  bir şirketin sıçrama yapabilmesi için gerekli İnovasyon Yönetimi, Şirket Performans Yönetimi, ve İş Dönüşümü konularında Türkiye’nin en birikimli kişilerinden.
 
  © 2012 Algoritma – Her Hakkı Saklıdır